Kovos Nový Knín

fluidni_susarna

Popis fluidní sušárny pilin

Fluidní sušárna FS-100 je určena pro sušení pilin do malých a středních pilařských provozů. Její výkon je závislý na vlhkosti dodávaných pilin a výkonu zdroje tepla. Sušárna je řízena PLC systémem, který optimalizuje výkon sušení. Sušárna typu FS-100 je schopna vyprodukovat až 100kg suchých pilin za hodinu. A to ze vstupní vlhkosti až 45%.

Popis sušení

Radiálním ventilátorem je nasáván teplý vzduch ze spalovací komory hořáku, nebo kotle, který je vháněn do vnitřního prostoru sušárny. Mokré piliny jsou automaticky podávány šnekovým dopravníkem do vnitřního prostoru sušárny, kde jsou profukovány teplým vzduchem z ventilátoru, dokud z nich nerovnoměrným pohybem neodpaří vodu. Usušené piliny jsou díky své malé hmotnosti odneseny proudem teplého vzduchu do cyklonu, kde ztratí rychlost a spadnou do zásobníku. Odtud se dávkují pásovým dopravníkem do připravených vaků, nebo briketovacího lisu.

fluidni_suseni

Řízení sušárny

Po zaplnění šnekového dopravníku pilinami a změření jejich vlhkosti, která se zobrazí na dotykovém displeji. Zákazník má možnost nastavit vstupní a konečnou vlhkost pilin. Po zadání parametrů sušení se příslušným tlačítkem (START) zahájí proces sušení. V průběhu sušení se mohou parametry sušení měnit. Rychlost otáček ventilátoru a šnekového dopravníku je řízena automaticky v závislosti na teplotě v sušící komoře a vlhkosti vstupních pilin. Čištění sušící komory se provádí během sušení snížením otáček ventilátoru a manuálním otevřením čistící klapky. Ukončení sušícího procesu se provádí příslušným tlačítkem (STOP). Poté je sušárna automaticky zastavena. V případě nepředvídatelné situace se stisknutím bezpečnostního tlačítka okamžitě zastaví všechny pohony v sušárně.